هزینه ساخت اسکلت بتنی

هزینه ساخت اسکلت بتنی در سال 1402

4.9
(69)

به طور کلی هزینه اسکلت بتنی حدودا ۲۰-۲۵٪ از هزینه ساخت ساختمان را تشکیل می‌دهد. در این مطلب قصد داریم هزینه ساخت اسکلت بتنی در سال ۱۴۰۲ با سقف وافل در شهر مشهد را مورد بررسی قرار دهیم. هرچند مواردی که گفته می‌شود برای سایر شهرها نیز تقریبا همین است. توجه کنید که هزینه سقف تیرچه بلوک را در مطلب دیگری مورد بررسی قرار داده ایم که با کلیک بر روی عبارت آن به این صفحه هدایت خواهید شد.

عوامل موثر بر هزینه ساخت اسکلت بتنی

در ادامه مهمترین عواملی که بر هزینه ساخت اسکلت بتنی تاثیر گذار هستند را معرفی می‌کنیم:

منظم بودن سازه

هرچه پلان ساختمان متقارن تر و ساده تر باشد وزن میلگرد سازه نیز کمتر خواهد شد. هرچند یک طراح سازه کارکشته با منظم کردن پروژه به سبک سازی سازه کمک کرده و هزینه ساخت اسکلت بتنی را کاهش می‌دهد.

مثلا در پروژه ویلا طرقبه چون پلان پیچیده و نامنظمی داشتیم مصرف میلگرد مترمربعی حدود ۶۰ کیلوگرم بود. همچنین در پروژه اجرای سازه بتنی در مصلی ۲۶ با اینکه در طراحی سازه را منظم کردیم ولی از آنجایی که ستون گذاری ها کاملا نامتقارن بود میلگرد مصرفی حدود مترمربعی ۵۰ کیلوگرم بود.

طول دهانه و تاثیر آن بر هزینه اسکلت بتنی

هرچه طول دهانه ها بلندتر باشد مصرف میلگرد نیز بالاتر رفته و باعث افزایش هزینه ساخت اسکلت بتنی می‌شود. هرچند بعضا این افزایش شاید در حد ۲-۳ کیلوگرم باشد.

افزایش طول دهانه ها همچنین میتواند سقف ساختمان را نیز تغییر دهد. مثلا در پروژه رسالت از آنجایی که دهانه های متوسطی داشتیم ترجیح دادیم از سقف تیرچه بلوک استفاده کنیم در حالیکه در پروژه رسالت۲ از آنجایی که دهانه های نسبتا بلندی داشتیم تصمیم گرفتیم این پروژه را با سقف وافل طراحی کنیم.

ارتفاع سقف ها

قطعا هرچه ارتفاع سقف ها بلند تر باشد میلگرد و بتن مصرفی و همچنین قیمت دستمزد اجرای اسکلت بتنی نیز افزایش خواهد یافت.

کاربری پروژه

قبول دارید که ساختمان مسکونی در مقایسه با ساختمان تجاری یا اداری بارهای کمتری بعدا به آن وارد می‌شود؟ علاوه بر این هرچه اهمیت ساختمان بالاتر باشد طراح سازه مجبور است طرح سنگین تری طراحی کند که منجر به بالاتر رفتن هزینه اجرای اسکلت بتنی خواهد شد.

خاک و شهر محل ساخت

خاک هر منطقه ای مشخصاتی دارد که نوع آن در میزان میلگرد اسکلت بتنی تاثیر گذار است. ۴ تیپ خاک در ساختمان سازی وجود دارد که هر یک نتایج متفاوتی را در طراحی سازه در پی خواهد داشت. علاوه بر این کشور ما از نظر لرزه خیزی به ۴ منطقه تقسیم بندی می‌شود. بنابراین دو پروژه یکسان با خاک یکسان در دو شهر مختلف می‌تواند نتایج متفاوتی داشته باشد.

هزینه اسکلت بتنی در سال 1402

هزینه ساخت اسکلت بتنی هم اکنون که در فروردین سال ۱۴۰۲ به سر می‌بریم حداکثر 2.3 میلیون تومان به ازای هر مترمربع زیربنا برآورد می شود. توجه کنید که این مبلغ بدون درنظر گرفتن هزینه فونداسیون است.

برای اینکه درک بهتری از هزینه های اجرای سازه بتنی داشته باشید در ادامه این هزینه ها را تفکیک کرده ایم.

هزینه خرید میلگرد (اردیبهشت سال ۱۴۰۲)

اصلی‌ترین هزینه اجرای اسکلت بتنی مربوط به خرید میلگرد است. معمولا ۲۵-۴۰ کیلوگرم در هر‌ مترمربع زیربنا وزن میلگرد سازه ساختمان‌های بتنی در مشهد می باشد. چنانچه بخواهید وزن میلگرد فونداسیون را هم درنظر بگیرید ۸-۱۰ کیلوگرم به عدد بالا اضافه کنید.

خرید میلگرد در هر مترمربع زیربناقیمت میلگردوزن میلگرد در هر مترمربع زیربنا
700-1120 هزار تومان 28 هزار تومان۲۵-۴۰ کیلوگرم
هزینه خرید میلگرد در سازه بتنی

همانطور که می‌بینید طراحی سازه و پلان معماری پروژه بر روی میلگرد مصرفی به شدت تاثیرگذار است. بنابراین سبک سازی سازه به اقتصادی تر شدن پروژه شما کمک زیادی می‌کند.

اجرای اسکلت بتنی در طرقبه

تصویر بالا بعد از پروژه ویلا طرقبه را نمایش می‌دهد. با کلیک بر روی لینک زیر مستند ساخت این پروژه را ببینید.

هزینه خرید بتن

مصرف بتن در سازه بتنی حدود ۰.۳-۰.۳۵ مترمکعب به ازای هر مترمربع زیربنا است. اگر می‌خواهید بتن فونداسیون را هم به آن اضافه کنید کلا ۰.۳۵-۰.۴ مترمکعب در نظر بگیرید.

هزینه بتن ریزیقیمت بتنبتن مصرفی در هر مترمربع زیربنا
۳۰۰-۳۵۰ هزارتومان۱ میلیون تومان۰.۳-۰.۳۵ مترمکعب
هزینه خرید بتن در اسکلت بتنی

هزینه پمپ بتن

پمپ ثابت حدود مترمکعبی ۴۰ هزارتومان است و پمپ دکل یا پمپ هوایی بسته به شرکت بتن ۵-۷ میلیون تومان هزینه دارد. از آنجایی که هر سقف ۲ مرتبه بتن ریزی داریم (ستون + سقف) این هزینه را دو برابر درنظر میگیریم.

فرض کنید هر سقف ما ۱۵۰ مترمربع است و به ازای هر سقف ۱۲ میلیون تومان بابت پمپ بتن هزینه کنیم بنابراین به ازای هر مترمربع زیربنا حدودا 80 هزارتومان بابت پمپ بتن در سال ۱۴۰۱ باید هزینه کنید.

هزینه پمپ بتن در هر مترمربع زیربنا
۸۰ هزارتومان
هزینه پمپ بتن

اسکلت بتنی پروژه مصلی
اسکلت بتنی پروژه مصلی

در پروژه مصلی که در تابستان 1401 ساخته شد هزینه پمپ بتن ۳ میلیون تومان بود. با کلیک بر روی لینک تصاویر بیشتر این پروژه را ببینید.

هزینه جرثقیل

معمولا در قرارداد اجرای اسکلت بتنی برای هر سقف حداقل ۱ روز تامین جرثقیل (برای حمل میلگرد و قالب) بر عهده کارفرما است. سقف اول معمولا نیازی به جرثقیل ندارد. برای سقف های دوم و سوم معمولا جرثقیل ۷ تن جواب می‌دهد که تا ۳ ساعت معمولا حدود ۲ میلیون تومان هزینه دارد. برای سقف های بالاتر جرثقیل‌های بلندتری نیاز است. مثلا جرثقیل ۲۵ تن روزانه حدود ۷ میلیون تومن هزینه دارد که احتمالا برای نصف روز کار ۵ میلیون تومان هزینه داشته باشد.

اگر هزینه جرثقیل را به طور میانگین برای هر سقف ۴ میلیون تومان در نظر بگیریم و مساحت سقف را ۲۰۰ مترمربع فرض کنیم هزینه جرثقیل ۲۰ هزارتومان به ازای هر مترمربع زیربنا خواهد شد.

هزینه جرثقیل در هر مترمربع زیربنا
۲۰ هزارتومان
هزینه جرثقیل در سازه بتنی

جرثقیل در اجرای اسکلت بتنی
اجرای اسکلت بتنی در مشهد پروژه مصلی

هزینه اجرای اسکلت بتنی

مورد مهم دیگر در هزینه ساخت اسکلت بتنی مربوط به هزینه اجرا است. منظور از هزینه اجرای اسکلت بتنی مبلغی است که بابت اجرای ستون و سقف به پیمانکار پرداخت می‌کنید. در جدول زیر قیمت اجرای اسکلت بتنی به تفکیک سقف هایی که بیشترین کاربرد را دارد آورده شده است. در این قیمت‌ها دستمزد پیمانکار + لوازم کار مثل قالب و جک و … در نظر گرفته شده و تماما بر عهده پیمانکار است.

هزینه اجرای اسکلت بتنینوع سقف
500-550 هزار تومانتیرچه بلوک
650-700 هزار توماندال بتنی – سقف وافل
هزینه اجرای اسکلت بتنی

توجه کنید این مبلغ ها مربوط به اجرای اسکلت بتنی در مشهد می‌باشد. در شهرهای دیگر ممکن است قیمت ها متفاوت باشد.

عوامل موثر بر قیمت اجرای اسکلت بتنی

 • نوع سقف : به غیر از سقف تیرچه بلوک که هزینه اجرای کمتری در مقایسه با دیگر سقف‌ها در سازه بتنی دارد مابقی سقف ها مثل دال و وافل قیمت اجرا تقریبا یکسانی دارند. در مطلب دیگری با موضوع هزینه اجرای سقف تیرچه بلوک این مورد را دقیقتر بررسی کرده ایم.
 • ارتفاع سقف : مثلا در پروژه های تجاری از آنجایی که ارتفاع سقف ها بلند است هزینه زیرسازی سقف نیز بیشتر می‌شود. در پروژه های مسکونی معمولا ارتفاع کف تا کف را ۳.۶ متر در نظر می‌شود و تا ۴ متر نیز معمولا با همان قیمت اسکلت بتنی اجرا می‌شود. اما اگر ارتفاع سقف ها از ۴-۴.۵ متر بیشتر باشد قیمت اجرای اسکلت بتنی درصدی افزایش پیدا می‌کند.
 • متراژ سقف : هرچه متراژ سقف کمتر باشد سود پیمانکار کمتر می‌شود. بنابراین اگر متراژ سقف از حدی کمتر باشد (مثلا کمتر از ۱۴۰ مترمربع) پیمانکار باید با مبلغ بیشتری پروژه را قبول کند.
 • پلان پیچیده : در برخی از پروژه های ویلا مثل پروژه ویلا طرقبه که اجرا کردیم هم پلان پیچیده بود و هم کنسول های بلندی در ارتفاع ۸ متری داشتیم که هزینه اجرای اسکلت بتنی تقریبا حدود ۵۰٪ نسبت به قیمت های معمول افزایش داشت.

قیمت دستمزد اجرای اسکلت بتنی

برخی از شرکت ها و کارفرمایان تامین لوازم کار را بر عهده گرفته و کار را به صورت دستمزدی واگذار می‌کنند. در جدول زیر قیمت دستمزد اجرای اسکلت بتنی آورده شده است. در جدول زیر تامین لوازم اجرای کار بر عهده کارفرما است.

دستمزد اجرانوع سقف
250-300 هزارتومانتیرچه بلوک
300-350 هزارتوماندال بتنی – وافل
قیمت دستمزد اجرای اسکلت بتنی

دوباره تاکید می‌کنیم که این قیمت‌ها مربوط به شهر مشهد می‌باشد. در شهرهای دیگر ممکن است قیمت‌ها کمی متفاوت باشد.

هزینه سیم آرماتوربندی و قالب بندی

سیم مفتول ۱.۵ برای آرماتوربندی و سایز ۲.۵ برای قالب‌بندی استفاده می‌شود.

هزینه در هر مترمربع زیربناقیمت سیم مصرفی در هر مترمربع زیربنا
۱۵ هزارتومان۳۰ هزارتومان۰.۵ کیلوگرم
هزینه سیم مفتول

سایر هزینه‌های ساخت اسکلت بتنی

سایر هزینه هایی که در ساخت اسکلت بتنی موثر هستند را مترمربعی ۵۰ هزارتومان درنظر میگیریم. این هزینه ها عبارت اند از :

 • نقشه بردار : برای هر سقف ۲ مرتبه حضور نقشه بردار الزامی است. مرحله اول اجرای رامکا ستون ها و مرحله دوم کنترل خیز سقف . در پروژه مصلی ۲۶ هزینه نقشه برداری به ازای هر مرتبه ۶۰۰ هزارتومان بود.
 • روان کننده : برای افزایش کارایی بتن استفاده از روان کننده الزامی است. در زمان نگارش این مطلب هر ۲۰ لیتری روان کننده حدود ۱ میلیون تومان قیمت دارد.
 • اسپیسر :‌ برای سقف از اسپیسرهای ۳ سانت و ۵ سانت استفاده میشود و حدودا هر عدد ۵۰۰-۱۰۰۰ تومان است.
 • پلاستیک
 • و ….

جمع کل

مبلغ به ازای هر مترمربع زیربنا
700-1120 هزار تومانمیلگرد
۳۰۰-۳۵۰ هزار تومانبتن
۸۰ هزار تومانپمپ بتن
۲۰ هزار تومانجرثقیل
650-700 هزار توماندستمزد اجرا
۱۵ هزار تومانسیم مفتول
۵۰ هزار تومانسایر هزینه ها
1815000-2335000 تومانجمع کل
جمع کل هزینه های ساخت اسکلت بتنی

توجه داشته باشید که هزینه بالا بدون در نظر گرفتن فونداسیون است. در مورد این موضوع در مطلب هزینه اجرای فونداسیون توضیح داده ایم.

در این مطلب هزینه ساخت اسکلت بتنی در سال ۱۴۰۲ را بررسی کردیم. سعی می‌کنیم این قیمت‌ها را همواره بروز نگه داریم تا بتوانید هزینه اسکلت بتنی پروژه خودتان را به طور تقریبی برآورد کنید. همچنین در صورتیکه قصد برآورد هزینه اسکلت فلزی را دارید میتوانید به مطلب مربوطه در سایت کارکشته مراجعه کنید.

مهندس علی زارع
مهندس علی زارع

این مطلب چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا 69

به این مطلب امتیاز دهید.

93 پاسخ
 1. جعفر اشنود
  جعفر اشنود گفته:

  سلام مهندس یه ساختمان دوطبقه با 110متر بنا برای هرطبقه چقدر هزینه نیاز داره ،ممنون میشم

  پاسخ
 2. احسان عباسی
  احسان عباسی گفته:

  سلام مهندس
  با تشکر از مطالب مفید ذکر شده
  میخواستم بدونم هزینه فندانسیون و اسکلت ۴ طبقه ساختمان برای یه زمین ۱۵۵ متری در صورتی که در ابتدا فقط طبقه همکف و اول ساخته شود چقدر میشود
  ممنون

  پاسخ
 3. سید حامد
  سید حامد گفته:

  سلام و درود خدمت مهندس
  یک بنا دارم عرض 12در طول 14 قصد ساخت دارم ، اسکلت خالی همکف و دو طبقه روش حدوداً چقدر میشه

  پاسخ
 4. امین سیف
  امین سیف گفته:

  سلام جناب مهندس..وقت عالی بخیر.
  من یه ساختمان ویلایی با یه طبقه پیلوت و دو طبقه بالا، نیمه ساز با اسکلت بتنی خریدم، میخواستم طبقه سوم رو گسترش بدم و از وسعت زیاد بالکن کم کنم و به ساختمان اضافه کنم،تقریبا 4متر و نیم طول در 8متر و نیم عرض ، سقف و ستون اضافه میشه…الان هزینه اش چقدر میشه؟؟
  سپاسگزار شما بابت مطالب مفید شما.

  پاسخ
 5. علیرضاجعفری
  علیرضاجعفری گفته:

  سلام مهندس خسته نباشید بنده یه آپارتمان سه طبقه با بام تهرانی رو الان اسکلت و سقفها رو زدم و خشک کردم میخواستم بدونم هزینه الان شروع به آجر چینی و کارهای دیگه رو انجام بدم تا چه مبلغی نیاز هست متراژ سه تا سقف 180متر است

  پاسخ
 6. ali reza
  ali reza گفته:

  سلام مهندس
  هزینه اسکلت بتنی ( با فنداسون و دوتا سقف )برای دو واحد تجاری سر جمع 140 متر ( دو. واحد 70 متر ی ) و یک واحد مسکونی105 متری بالای آن چقدر در میاد

  پاسخ
 7. عباسی
  عباسی گفته:

  درود جناب مهندس
  من یه قطعه زمین شهری دارم به متراژ 180 متر وبودجه ام 1میلیارد هست ، خودم هم شاغل هستم و درآمد دارم ، سوالم اینه با 1 میلیارد میتونم فونداسیون یه آپارتمان 4 طبقه را بریزم؟

  پاسخ
 8. مجتبی
  مجتبی گفته:

  سلام مهندس ما یک ساختمان ویلایی قدیمی به متراژ ۲۶۰ متر زمین و ۳ طبقه داریم با شرایط الان هزینه هر مترمربع ساخت آپارتمان ۴ طبقه روی پیلوت (اسکلت بتنی ) چقدر می شود؟

  پاسخ
 9. سعید
  سعید گفته:

  سلام و وقتربخیر خدمت شما مهندس عزیز
  ملکی کلنگی با متراژ ۲۰۰ متر به صورت مشارکتی بستم که از این ۲۰۰ متر ۱۸۰ متر سقف میخوام بزنم .از این ۱۸۰ متر ۲۵ متر بابت راه پله و اسانور کسر میشه که خالصی ما ۱۵۵ متر مربعه .
  هزینه ساخت در شهر ما متری ۸ میلیونه و فروش متری ۱۵ میلیون
  از اونجا که باید دو واحد به صاحب زمین بدم برای برای من ۳ واحد میمونه .(کلا ۵ واحده با یک پیلوت )
  طبق حساب سرانگشتی برای ۶ سقف مبلغ ۷۲۰۰ هزینه میشه
  از اون طرف من از فروش ۳ واحدم که ۴۷۵ متر مربعه ۷ میلیارد گیرم میاد
  یعنی به حساب من ۲۰۰ هم ضرر میدم .بنظرتون کجا رو دارم اشتباه میکنم ؟

  پاسخ
  • علی زارع
   علی زارع گفته:

   سلام وقت بخیر محاسباتتون درسته
   مشارکت در ساخت این ملک توجیه نداره
   فقط هزینه ساخت باید بر اساس زیربنا کل حساب کنین یعنی ۶ سقف ۱۸۰ مترمربعی یعنی ۱۰۸۰ مترمربع که اگه متری ۸ میلیون تومن هزینه درنظر بگیرید میشه حدود ۸.۶ میلیارد تومن

   پاسخ
 10. منصوری
  منصوری گفته:

  زمین مورد نظر مجوز ۴ طبقه داره.آپارتمان نوساز متری۲۶ میلیونه.
  نگرانی الان اینه که افزایش ناگهانی قیمت مصالح پیش بیاد و برای ساخت، با کمبود بودجه مواجه بشیم.
  به نظر شما، میشه به ثبات قیمتها امید داشت؟

  پاسخ
 11. منصوری
  منصوری گفته:

  https://karkoshte

  سلام مهندس
  من یه سوال دارم راجع به فروش ساختمان که با پولش زمین بخرم شخصی بسازم.
  ملک ۲ طبقه ۱۱سال ساخت که متری۲۳ میلیون قیمت گذاری شده و مهندسی ساز هستش.در ازای زمین متری ۱۶ میلیون تومن حوالی همین ساختمان.با کمک راهنمایی های محاسباتی سایت شما، در حال حاضر از نظر هزینه، امکانش هست که با مبلغ فروش ساختمان، زمین بخریم و بسازیم.به شرطی که قیمتها بالا نره.
  آیا با توجه به «تورم روز به روز» ، شما این کار رو عاقلانه میدونید؟
  ( هدفم اینه که با نقشه بهتر و متراژ بیشتر ساختمان نو داشته باشم.)
  با تشکر

  پاسخ
  • علی زارع
   علی زارع گفته:

   سلام بله ولی بستگی داره ب ملکی که قرار هست بخرین
   باید ببینین این ملک چند طبقه مجوز ساخت داره و آپارتمان نوساز در اون منطقه متری چند فی میخوره

   پاسخ
   • منصوری
    منصوری گفته:

    منظور محاسبه سود حاصل از ساخت هست؟ که فرموده بودید اگر بین۳۰٪تا۴۰٪ باشه خوبه؟
    یعنی اگر به چنین سودی برسیم،میتونیم از افزایش احتمالی قیمت مصالح چشم‌پوشی‌کنیم؟

    پاسخ
 12. فرزانه
  فرزانه گفته:

  سلام وقت بخیر
  تشکر بابت سایت خوب و مطالب مفید
  مننون میشم مجموع هزینه ساخت هر ستون به ابعاد ۰.۵×۰.۵×۳ متر رو بگید.

  پاسخ
  • علی زارع
   علی زارع گفته:

   سلام وقت بخیر
   باید بر اساس نقشه های سازه حساب بشه
   مقدار بتن مصرفی در هر ستون با این ابعاد میشه حدود ۶۵۰-۷۰۰ هزارتومن
   میلگرد هم بستگی ب نقشه داره

   پاسخ
 13. amir
  amir گفته:

  سلام خسته نباشید هزینه اجرای اسکلت بتنی برای یه زمین 200 متری که شهرداری 125 متر اجازه ی ساخت داده یه پیلوت و دو طبقه هزینه فونداسیون و اسکلت حدودا چقدر میشه و اینکه منظور از اینکه مثال میگید متری 3 تومن متری 3 برای 125 متر هست یا 125 رو ضرب در 3 تا سقف کنیم که میشه 375 متر بعد ضرب 3 میلیون کنیم ؟؟

  پاسخ
 14. افشین
  افشین گفته:

  سلام مهندس
  ما یه خونه ویلایی ۹۰ متری قدیمی داریم که میخواهیم بازسازی کنیم.
  متراژ زیر بنا ۷۰ متری میخواهیم در بیاریم.
  طبقه همکف پارکینگ.دو طبقه ساخت.
  هزینه سفت کاری سقف و ستون با اسکلت بتنی یا فلزی چقدر میشه.
  ممنونم میشم اگر راهنماییم کنید.

  پاسخ
 15. عباس
  عباس گفته:

  سلام و عرض ادب
  هزينه اسكلت بتني ويلا تو مازندران يك طبقه پاركينگ ١٥٠ متر و يك طبقه مسكوني ١٥٠ متر چنددر مياد؟

  پاسخ
 16. امینی
  امینی گفته:

  سلام وقت بخیر جناب مهندس .بابت توضیحاتتون ممنونم .
  جسارتا برای ساخت ۸۵ متر زمین با تخریب یک طبقه و ساخت سه طبقه همراه پارکینگ .هزینه اسکلت بتنی تقریبا چقدر تموم میشه .ممنونم

  پاسخ
 17. وحید محمودی
  وحید محمودی گفته:

  با سلام ووقت بخیر.مطالب بسیار عالی بود.جناب آقای مهندس برای یک ساختمان با حدودا 100 متر تجاری و 80 متر پیلوت با تخریب و خاک برداری و دو طبقه و 70 متر راه پله و بهار خواب که جمع زیر بنا 650 مترباشد حدودا اسکلت چند در میاد.ممنون از راهنماییتون.

  پاسخ
 18. علی
  علی گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید.
  جناب مهندس لطفا بفرمایید که در یک زمین ۲۰۰ متری زیر بنای ۱۳۰ متر در یک طبق از صفر تا صد متری چند در میاد؟منظورم از اول کار تا زمانی که ساختمون تکمیل بشه بدون شیر آلات و کابینت.
  ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
 19. علی آراد
  علی آراد گفته:

  درود بر جنابعالی

  جناب مهندس هزینه اجرا فقط در مرحله شنارژ و ستون و سقف واحد تجاری فقط در یک طبقه همکف با زیربنای ۵۳۵ متر مربع در اسفند ۱۴۰۱ چقدر میشود ؟
  ارتفاع سقف ۵ متر است و مساحت زیربنا ۵۳۵ مترمربع زیر به همراه ۱۷۰ مترمربع نیم طبقه در داخل مغازه است

  پاسخ
 20. افشین
  افشین گفته:

  سلام و خسته نباشيد. مهندس جان من در حال گرفتن پروانه ساختمان هستم و پیش بینیم برای ساخت خرداد 1402 می باشد. نظر شما برای آن زمان اسکلت بتن متری چند می افت. زمین شیراز شهر صدرا دو طبقه بروی پیلوت 457 متر زیر بنا
  متشکرم

  پاسخ
 21. رضا
  رضا گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت آقای مهندس زارع
  اگر بخواهیم برای شش طبقه ، هر طبقه ۱۷۰ متر مربع ، از اسکلت بتنی شروع کنیم و دیوارکشی کنیم ، هزینه مان چقدر خواهد شد؟
  سپاس از عنایت شما

  پاسخ
 22. شهروز
  شهروز گفته:

  سلام مهندس ،یه زمین بازیربنا۵۶۰مترمربع اگه بخواهیم اسکلت وآجرچینی وسربندیش تمام بشه چقدرهزینه میشه.

  پاسخ
 23. سهراب مومیوند
  سهراب مومیوند گفته:

  مهندس عزیز بسیار سپاسگذارم از نکات کاربردی و آموزنده شما ، انشاللهکه همیشه موفق و پیروز باشید…

  پاسخ
  • ناشناس
   ناشناس گفته:

   سلام
   مطلبتون خیلی خوب بود
   ولی وقتی هزینه اجرای اسکلت را محاسبه میکنیم می بایست هزینه های خاکبرداری و اجرای فونداسیون را هم در نظر بگیرید در محاسبه سقف تیرچه بلوک هزینه یونولیت دیده نشده و قیمت بتن ۳۵۰ هم واقعی نیست به نظر من برای یک ساختمان پلان منظم بدون طبقه منفی برای هرمتر ساختمان ۳۶/. مترمکعب خاکبرداری باید در نظر گرفت که حدودا ۴۰۰۰۰ تومان است
   هزینه بتن و میلگرد فنداسیون
   مقدار بتن فنداسیون حدودا ۱۴/. متر مکعب که با هزینه پمپ میشد ۱۷۰۰۰۰ تومان
   میلگرد ۸ کیلوگرم ۲۲۰۰۰۰ تومان
   هزینه اجرا که در شهرهای مختلف تفاوت دارد ۸۰۰۰۰ تومان
   هزینه یونولیت هر متر سقف ۱/۷ متر مربع ۲۰۰۰۰۰ تومان
   جمع هزینه ها ۷۰۰۰۰۰ توان به هزینه شما اضافه میگردد

   پاسخ
 24. behnam asgarlou
  behnam asgarlou گفته:

  سلام
  الحق والانصاف دستمزیزاد ، خدا قوت
  سپلسگزاری بنده رو پذیرا باشید.
  بسیار مفید و قابل فهم
  بنده عسگرلو هستم و شغل اصلیم تولید و‌اجرای نمای شیشه ای کرتین وال و پنجره ترمال بربک و پی وی سی هست ولی بعداز ۱۷ سال فعالیت درحدواندازه کوچیک برای خودم هم ساختمان میسازم و همیشه از راهنمایی هاتون لذت بردم

  پاسخ
 25. محمدی
  محمدی گفته:

  بنده در شهرستان طالقان 760 مترمربع اسکلت بدنی اجرا کردم با هزینه های متفرقه اتاقهای نگهبانی ..انبار دفتر کارگاه 2 میلیارد تمام شده البته فونداسیون سنگینی داشته مثلا 10 عدد گرد 18 زیر 10 رو باتقویتیها ستونها 60در60 بود 24 عدد گرد 18 پودر ها همین جور بتن400 چون ملک نزدیک رودخانه بود آیا قیمت مناسب است

  پاسخ
 26. فراز
  فراز گفته:

  با سلام جناب مهندس،
  میخواستم ببینم اگر متراژ زیربنا بیش از حد خاصی باشد، قیمت اجرا و مبلغی که در بالا آمده است متفاوت خواهد شد؟

  پاسخ
  • احمد رضا روشن روز
   احمد رضا روشن روز گفته:

   سلام جناب مهندس میخواستم لطف کنید هزینه ۱۴۰ متر زیر بنا طبقه اول . مسکونی دستمزد اجرا چقدر؟وتمام کار با مصالح چقدر میشه در شهر شیراز.ممنون از شما

   پاسخ
   • علی زارع
    علی زارع گفته:

    سلام
    تو همین مطلب در مورد هزینه اجرای اسکلت بتنی صحبت کردیم. فقط اسکلت بتنی و بدون فونداسیون مترمربعی ۱.۸-۲.۳ میلیون تومان درمیاد.
    دستمزد اجرا بستگی داره به نوع سقف . اگر سقف تیرچه بلوک باشه حدود مترمربعی ۵۰۰ هزارتومان اگر وافل باشه حدود ۶۰۰ هزارتومان
    در کل باید براش نقشه طراحی بشه اگر نقشه اجرایی ندارین درخدمتتون هستیم.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *